Informace v článku jsou vhodné pro typy webů: článek je vhodný pro web typu e-shop článek je vhodný pro web typu vizitka článek je vhodný pro informační typ webu

Založení Google Analytics

Měření webu vyžaduje nějaký nástroj a pro začátek doporučujeme vyzkoušet Google Analytics. Můžete si přečíst, proč použít právě tento nástroj. Pro spuštění Google Analytics na vašem webu je potřeba projít následujícími krátkými kroky:

  • Založit si účet u společnosti Google.
  • Získání měřícího kódu Google Analytics.
  • Implementace měřícího kódu na váš web.

V následujících řádkách se dozvíte, jak jednoduché je splnit první bod, tedy založení si účtu u společnosti Google. Pokud již máte účet založen, pokračujte na článek Jak si pro svůj web zařídit GA?

Účet Google

Celá registrace probíhá na internetu a pro její dokončení není třeba nic víc než funkční e-mailová schránka. Registrace i následující kroky vedoucí k nastavení Google Analytics jsou zcela zdarma.

Google Account slouží na všechno

Pokud chcete využívat službu Google Analytics, je třeba, abyste si u společnosti Google zařídili vlastní účet. Tento účet, v originále Google Account, vám pak bude sloužit pro vstup do všech služeb spravovaných Google. Jako přihlašovací údaje vám bude sloužit váš e-mail a vámi zadané heslo. 

Stránka www.google.com/ac­counts sloužící k registraci/přih­lášení

I když společnost Google provozuje vlastní e-mailovou službu (Gmail), pro vytvoření účtu Google můžete použít jakýkoli e-mail, například váš pracovní nebo soukromý.

Ukázka vytvoření účtu u společnosti Google

V rámci registrace účtu Google vám bude umožněn přístup nejen do Google Analytics, ale i do spousty dalších služeb, jakými jsou například Google AdWords (služba pro reklamní inzerci), Google Docs (služba vytváření a sdílení dokumentů online) a Webmaster Tools (služba poskytující cenné rady pro správce webů). Po vytvoření účtu vám bude na e-mailovou adresu použitou při registraci doručen potvrzovací e-mail. V e-mailu mimo jiné naleznete ověřovací odkaz, kterým dokončíte registraci. V tu chvíli se již můžete přihlásit do všech služeb včetně Google Analytics.


Zpětná vazba